Banánové smoothie s ovesnými vločkami a chia

Nestíháte si ráno nebo ke svačině připravit pořádné jídlo? Nebo jste v hubnoucím procesu? Připravte si zdravé banánové smoothie na hubnutí i na lehkou a rychlou svačinu či snídani. Smoothie je velmi jednoduché na přípravu. Banánové smoothie budou milovat i vaše děti. Nejenže dobře chutná, ale má i pro ně přidanou výživovou hodnotu. Nebojte se jim ho také udělat. Pojďme se do receptu pustit.

Suroviny na přípravu

  • 3 zralé banány
  • 50 g ovesných vloček
  • 150 g bílého jogurtu
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžička chia semínek
  • Mléko dle potřeby na ředění
Zdravé banánové smoothie s ovesnými vločkami a chia semínky

Postup

Na banánové smoothie použijeme zralé banány, které dodají smoothie přirozenou sladkost. Do směsi přidáme ovesné vločky, které zajistí přísun vlákniny a sytost. Bílý jogurt do smoothie dodává krémovost a zároveň je skvělým zdrojem vápníku.

 

 

Všechny ingredience, kromě mléka, dáme do mixéru. Mixujeme do doby, dokud nedosáhneme hladké konzistence. Postupně přidáváme mléko podle potřeby. Snažíme se dosáhnout konzistence, která je hustší než klasický tekutý nápoj. Stále je však potřeba, aby smoothie nebylo až moc husté, aby se dalo lehce pít.

 

 

Nakonec vše ještě důkladně promixujeme dohromady, aby se všechny ingredience spojily a hotový nápoj přelejeme do sklenic, nebo do přenosné lahvičky na později. Ke zdravému smoothie s ovesnými vločkami a chia semínky se hodí i banánové lívance. Připravte si ranní banánovou bombu!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru