Banánové lívance bez mouky a mléka

Stále přemýšlíte nad tím, co si ráno udělat k snídani? Zkuste banánové lívance. Jednoduché na přípravu, výživné a chutné! A věděli jste, že se dají banánové lívance připravit i bez mouky a mléka? Jedná se o fitness banánové lívance, které ocení nejen sportovci, ale také lidé, kteří mají bezlepkovou dietu. Pojďme se společně podívat, jaké ingredience na recept na fit banánové lívance bez mouky a mléka budeme potřebovat.

Suroviny na přípravu

  • 1 zralý banán
  • 2 vejce
  • Pár kapek tekuté stévie nebo jiného sirupu (datlový, čekankový aj.)
  • ½ lžičky skořice
Fitness banánové lívance bez mouky a mléka s ovocem

Postup

S přípravou banánových lívanců, začneme tím, že všechny zmíněné ingredience společně rozmixujeme. Banán dodá našim fit lívancům sladkou chuť a krémovou texturu a vejce zajistí, aby těsto drželo pohromadě a netrhalo se.

 

Rozpálíme pánev (nejlépe lívanečník) a nalijeme na ni směs na lívance. Banánové lívance pečeme z obou stran po dobu 2 minut, a to bez použití tuku. S kvalitní pánví, by se lívance neměly přichytit. Případně je možné použít pár kapek oleje nebo kokosového oleje.

 

Jakmile jsou naše fitness banánové lívance hotové, můžeme je podávat. Skvělá kombinace je s jogurtem, tvarohem, čerstvým nebo lyofilizovaným ovocem. Užijte si fit snídani či svačinu!

 

Nestíháte si tento recept ranní snídani či odpolední svačině připravit? Zkuste si udělat rychlé a výživné banánové smoothie s ovesnými vločkami a chia semínky, které vás zasytí i nakopne všemi potřebnými vitamíny a pro tělo potřebnými látkami.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru