Fitness vanilkové rohlíčky ze špaldové mouky s proteinem

Vánoce jsou svátky, kdy se nejvíce přibírá na váze. Co takhle si udělat vánoční cukroví ve fit verzi. Zdravější vanilkové rohlíčky se špaldovou moukou a proteinem může být jednou z variant. Nemusíte se ničeho obávat, špaldové vanilkové rohlíčky si oblíbí celá vaše rodina. Špaldová mouka totiž v rohlíčkách není vůbec poznat. Pojďme se společně pustit do jejich pečení.

Suroviny na přípravu

  • 100 g hladké špaldové mouky
  • 50 g jemných ovesných vloček, namletých na mouku
  • 50 g mletých mandlí
  • 80 g oleje
  • 30 g vanilkového proteinového prášku
  • 2 lžíce třtinového cukru
  • vanilková esence
  • špetka skořice
  • 1 žloutek
Zdravé fitness vanilkové rohlíčky ze špaldové mouky s proteinem

Postup

Než začneme s pečením vanilkových rohlíčků, tak si předehřejeme troubu na 180°C a plech vyložíme pečícím papírem. Ve velké míse smícháme všechny potřebné ingredience na fit vanilkové rohlíčky dohromady. Vločky, špaldovou mouku, mleté mandle, vanilkový proteinový prášek, třtinový cukr, vanilkovou esenci, špetku skořice a žloutek. Důležité je vytvořit těsto, které bude tuhé a nelepivé.

 

Z vytvořeného těsta tvarujeme malé rohlíčky a pokládáme je na připravený plech s pečícím papírem. Pokud nejsme manuálně zruční, můžeme místo rohlíčků vytvarovat kuličky nebo menší šištičky. Pro tvarování můžeme použít formičky na vanilkové rohlíčky, aby byly všechny rohlíčky stejné, nebo můžeme dělat rohlíčky, kuličky nebo menší šištičky ručně.

 

 

Vanilkové rohlíčky pečeme přibližně 15 minut. Po upečení vanilkové rohlíčky ihned obalujeme ve vanilkovém proteinovém prášku, dokud jsou stále teplé. Pokud máme rádi skořici, můžeme navíc ještě vanilkové rohlíčky obalit ve skořici. Poté je opatrně pokládáme zpět na plech.

 

 

Hotové fitness vanilkové rohlíčky s proteinem skladujeme v uzavřené nádobě, nejlépe v chladném prostoru.

 

 

Velmi jednoduchým způsobem vytvoříme výborné a zdravé vanilkové rohlíčky, které budou chutnou alternativou k tradičním vanilkovým rohlíčkům a budeme je moct v průběhu Vánoc bez výčitek mlsat. Až vám bude někdo tvrdit, že se vanilkové rohlíčky nedají upéct zdravě, můžete díky tomuto receptu říct přesný opak.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru