Tipy, kam vyrazit za jídlem v letní sezóně

Za kulturou, za památkami nebo za přírodou? Nezapomínejte ani na jídlo. Do popředí se dostává gastroturistika. A není divu. Objevování nových chutí má stejné grády jako průzkum Akropole nebo výstup na slovinskou horu Triglav.

Tipy kam vyrazit za jídlem

Nejlepší restaurace

Hledáte nejvyhlášenější podnik? Většinou platí, že byste v cizí zemi měli navštívit taková místa, kam chodí místní (a ne turisté). To jsou totiž ty nejlepší restaurace, kde se vám za férovou cenu dostane jak jedinečného gastronomického zážitku, tak i rodinné atmosféry.

Italská kuchyně

Nejikoničtější kuchyně na světě. Pizza je poznávacím znamením Itálie a v Neapoli, kde v 17. století spatřila světlo světa jako jídlo pro chudé, ji musíte ochutnat. Dnes jsou k mání desítky druhů s rajčaty, mnoha druhy sýrů, mořskými plody, uzeninami a spoustou zeleniny. Pokud navíc preferujete cenově dostupnější dovolenou u moře, kde si kromě letních radovánek užijete i skvělé jídlo, může pro vás být Itálie tou pravou volbou.

Indické jídlo

Pokud si dáte indické jídlo, pravděpodobně se nevyhnete jedné surovině – kari. Jde o klíčovou ingredienci většiny receptů. Stojí za tím i pravidelná detoxikace organismu. Hygienické podmínky totiž na mnoha místech v Indii nejsou ideální a díky pálivému koření si místní pročišťují trávicí systém.

Asijská kuchyně

Asie je ohromný kontinent a východ se od západu v mnohém liší. Japonská nebo vietnamská kuchyně už pronikly i do našich končin. Pokud tedy chcete vyzkoušet dosud neznámé chutě, vsaďte na indonéské nebo kambodžské speciality. Pro autentický zážitek pak stojí za to ochutnat místní street food.

Ať vám nezaskočí

Dobré jídlo k cestování patří, exotické destinace, ingredience i příprava jídla, na kterou u nás nejsme zvyklí, ale mohou náš žaludek někdy nepříjemně potrápit. Trávicí potíže a nevolnosti pak dokážou dovolenou nejen hodně znepříjemnit, ale také prodražit.

S vhodně sjednaným cestovním pojištěním ale nepůjdou náklady na případnou léčbu z vaší kapsy. Vybrat si vhodné cestovní pojištění můžete třeba na webu Ušetřeno.cz, kde si produkt nastavíte na míru své dovolené.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru