Originální dárky pro učitele: Jak potěšit paní učitelku či pana učitele na konci školního roku

Školní rok se pomalu chýlí ke konci a děti i jejich rodiče se těší na dlouho očekávané letní prázdniny. Před tím však přichází čas poděkovat učitelům za jejich celoroční úsilí a vynaložené úsilí při vzdělávání našich dětí. Ale jaký dárek pro paní učitelku či učitele vybrat, aby byl nejen užitečný, ale také originální a překvapivý? Inspirujte se tipy na nejlepší, tradiční či originální dárky pro třídní učitele. Inspirujte se také, co dát učiteli na konci školního roku, který učí konkrétní předmět, který má v oblibě vaše dítě.

Co dát paní učitelce na konci roku či na rozloučenou

Květiny pro paní učitelku: Klasika, ale stále oblíbený dárek

Tradiční dárek v podobě květin je stále jednou z nejoblíbenějších voleb. Ať už se jedná o řezané květiny, květiny v květináči či dokonce vlastnoručně natrhanou kytici, učitelé je vždy ocení. Květiny jsou elegantní a jednoduché gesto, které dává najevo vděčnost a uznání. Při výběru květin myslete na to, aby vydržely co nejdéle, proto volte druhy, jako jsou orchideje, fialky nebo kaktusy a sukulenty.

Fotokniha pro učitele: Vzpomínka na společně strávený čas

Pokud se vaše dítě letos loučí se svou učitelkou či učitelem, můžete jim darovat fotoknihu, která zachytí společně strávené chvíle. Dárek pro třídní učitelku či učitele na rozloučenou v podobě fotoknihy se všemi žáky ze třídy a společnými zážitky za celé ty roky učitelku či učitele dojme. Domluvte se s ostatními rodiči ve třídě a vytvořte tak společný dárek, který bude mít pro učitele opravdu osobní význam. Na volné stránky fotoknihy nebo zadní stranu fotografií připojte poděkování a podpisy všech žáků.

Kniha: Odpočinek a relaxace pro učitele

Učitelé často využívají prázdninový čas k dovolené a odpočinku. Skvělým dárkem pro učitele na konci roku je proto kniha, která jim zpříjemní zasloužený relax. Vybírejte tituly, které znáte, že daný učitel či učitelka rádi čtou, nebo se vydejte cestou dárkové poukázky, ať si svůj oblíbený titul vyberou sami.

Jídlo a pochutiny: Sladké i slané potěšení

Jídlo a pochutiny patří mezi oblíbené dárkové klasiky. Žáci často nosí čokolády, bonboniéry a další sladkosti. Ale můžete jít i cestou slaných pochutin, jako jsou naložené uzeniny, sýry. Pokud to v kuchyni ovládáte, vlastnoručně upečený dort pro paní učitelku či bublanina s domácími třešněmi může být také jedna z variant, která potěší. Vybírejte však potraviny, které zvládnou delší přenášení a uchování mimo chladničku.

Kosmetika a vůně: Originální dárek pro učitelku i učitele

Učitelský sbor je tvořen převážně ženami, které často ocení kosmetické produkty. Ale nezapomínejte ani na pány učitele, kteří mohou mít rádi vonné svíčky, difuzéry nebo aroma lampy. Tyto dárky můžete zakoupit v drogeriích, parfumeriích nebo specializovaných prodejnách.

Dárkové koše a balíčky: Vyberte, co mají rádi

Pokud chcete třídní učitele obdarovat více dárky, vytvořte vlastní dárkový koš či balíček. Naplňte jej kávou, čajem, ořechy, sušenými plody, čokoládovými pochutinami, sýry a dalšími specialitami. Můžete také zakoupit již předpřipravený dárkový koš, který již různé pochutiny obsahuje. Pokud však víte, co má paní učitelka či učitel rádi, přizpůsobíte dárkový koš jejich preferencím.

Psané poděkování: Osobní a dojemný dárek

Dárek, který potěší všechny učitele bez rozdílu, je osobní poděkování za jejich celoroční snahu a práci. Nechte vaše dítě napsat učiteli dopis, ve kterém mu poděkuje a vyjádří, proč ho má rádo a díky čemu na něj nikdy nezapomene. Tento dárek bude pro učitele jistě velmi cenný.

Ručně vyrobené dárky pro učitele: Originální dárek, který nikdo jiný mít nebude

Jestliže stále nevíte, co koupit třídní učitelce či učiteli, zkuste něco vyrobit společně s dětmi. Ručně vyrobené dárky, jako jsou náramky, náušnice, mýdla či balzámy. Tyto dárky nejen potěší, ale také ukážou, že si děti daly s tvorbou dárku práci a vložily do něj kousek sebe. Tento typ dárku potěší učitelku či učitele ze školy, tak i školky. Nemusí to být přímo nějaký výrobek, může bohatě stačit nakreslený obrázek. Pokud nevíte, jak vyrobit dárek pro učitelku či učitele či vás žádný nenapadá, inspirujte se například na Pinterestu či Youtubu, kde je spoustu nápadů na výrobu originálních dárků, které zvládnete i s dětmi.

Dárek od celé třídy pro třídní učitelku i učitele na konci roku či na rozloučení

Na hromadný dárek pro třídní učitelku či učitele se může složit celá třída. Tím můžete pořídit hodnotnější a originálnější dárek, jako jsou poukazy na masáž, wellness víkend nebo zážitkové aktivity. Tyto dárky jistě potěší každého učitele, který si po náročném roce či za celou dobu, co vás provázeli školními léty, zaslouží odpočinek a relaxaci.

Dárky pro učitelky či učitele na různé školní předměty

Dárek pro učitele matematiky

 

Pro učitele matematiky můžete vybrat praktické pomůcky, jako jsou kvalitní pravítka, kružítka nebo kalkulačky. Další skvělou volbou jsou odborné knihy, které mu pomohou v dalším vzdělávání a rozvoji.

 

Dárek pro učitele angličtiny

 

Učitele angličtiny potěší jazykové slovníky, cizojazyčné knihy nebo poukaz na audioknihy v cizím jazyce. Můžete také darovat předplatné časopisu v angličtině nebo pořídit kvalitní DVD s jeho oblíbeným filmem v originálním znění či CD s oblíbenou kapelou. Skvělým dárkem může být i pěkný blok nebo zápisník, kam si mohou zapisovat poznámky.

 

Dárek pro učitele hudby

 

Učitelé hudby jistě ocení notové sešity, metronomy nebo kvalitní sluchátka. Můžete také vybrat CD či gramofonové desky s hudbou, která je pro ně inspirativní, nebo vstupenky na koncert. Nezapomeňte ani na praktické dárky, jako jsou stojany na noty nebo pouzdra na hudební nástroje.

 

Dárek pro učitele fyziky a chemie

 

Pro učitele předmětů, jako je fyzika a chemie, vyberte odborné knihy, laboratorní pomůcky nebo zajímavé vědecké hračky. Potěší je také předplatné odborného časopisu nebo dárkový poukaz do hobby obchodu.

 

Dárek pro učitele tělocviku

 

Učitelé tělocviku jistě ocení praktické dárky, jako jsou sportovní lahve, ručníky nebo oblečení vhodné na cvičení. Můžete také darovat permanentku do fitcentra nebo vstupenky na zajímavé sportovní akce.

 

 

Ať už se rozhodnete pro květiny, knihy, pochutiny nebo něco ručně vyrobeného, vždy pamatujte, že nejcennějším dárkem je upřímné poděkování a projevení vděčnosti za celoroční práci učitelů. Jejich přínos pro vzdělání a rozvoj našich dětí si zaslouží náležité ocenění.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru