Nastartujte váš metabolismus pomocí ořechů

Ořechy jsou jednou z potravin, kterou bychom měli rozhodně zařadit do svého jídelníčku. Můžete si vybrat mezi různými druhy ořechů, ze kterých lze připravit dokonalé recepty. Nejen to, ořechy můžete zobat i při různých příležitostech – v práci, u televize či jen tak si je vzít ke svačině. Pojďme se podívat na to, proč jsou ořechy tak jedinečné a důležité pro náš organismus. Zaměříme se na tři druhy ořechů: mandle, kešu a para ořechy.

Směs ořechů mandle, kešu a para ořechy

Ořechy a jejich role v našem metabolismu

Ořechy a semena jsou výjimečně výživné potraviny, které mají pozoruhodné účinky na lidské tělo. Nejenže jsou plné chutné energie, ale také jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou pozitivně ovlivnit náš metabolismus. Zatímco se někteří možná obávají konzumace ořechů kvůli jejich vyššímu obsahu tuků, je důležité si uvědomit, že se jedná o „zdravé“ tuky, které mohou mít řadu prospěšných vlivů na naše tělo. Důležité je držet se míry a nezapomínat na vyváženou stravu.

Mandle - metabolický hrdina

Mandle mohou být považovány za skutečného hrdinu metabolismu. Nedávná studie prokázala, že konzumace mandlí může pozitivně ovlivnit hladinu glukózy v krvi a snížit zánětlivé reakce. To může být zejména pro lidi s prediabetickými stavy velmi důležité. Mandle jsou také bohatým zdrojem vlákniny, což podporuje zdravé trávení a udržuje naše střeva v optimálním stavu. Navíc jsou plné zdravých mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na naši pokožku a vlasy. Jejich antioxidanty chrání naše tělo před poškozením volnými radikály, což zpomaluje proces stárnutí a podporuje naše celkové zdraví.

Kešu ořechy - pro zdraví a imunitu

Kešu ořechy jsou bohatým zdrojem železa, zinku a hořčíku. Pravidelná konzumace kešu ořechů může zlepšit stav naší kůže, posílit naši imunitu a podpořit paměť. Díky vysokému obsahu hořčíku mohou také pomoci při řešení anémie. Navíc se ukázaly jako užitečné při zmírnění revmatických bolestí. Jejich kombinace živin a minerálů představuje skvělý způsob, jak posílit naše zdraví.

Para ořechy - pro zdravé srdce a dlouhověkost

Para ořechy obsahují vysoké množství antioxidantů a jsou bohaté na vitamíny a minerály. Konzumace para ořechů může přispět k celkovému zdraví srdce, snížit hladinu cholesterolu a krevního tlaku. Díky svým antioxidantům chrání naši kůži a tělo před předčasným stárnutím a poškozením způsobeným oxidačním stresem.

Jak mít maximální prospěch z ořechů

Abychom z ořechů měli co nejvíce prospěchu, měli bychom držet míru a nekonzumovat je v nadměrném množství. Stačí jedna hrstka ořechů denně, aby se pozitivní účinky projevily. Důležité je také vybírat kvalitní ořechy, nejlépe syrové nebo na sucho upražené při nízké teplotě. Vyvarujte se ořechům smaženým a přesoleným. Dále hlídejte datum spotřeby a trvanlivosti, jelikož konzumace plesnivých a žluklých ořechů rozhodně našemu zdraví neprospívá. Oříšky můžete začlenit do své stravy různými způsoby, například do salátů, jako rychlou svačinku nebo si vyrobit domácí müsli tyčinky. Pokud si potřebujete uchovat ořechy na delší dobu, doporučuje se je skladovat v lednici nebo mrazáku, protože ořechy se snadno kazí.

 

 

Celkově lze říci, že ořechy jsou nejen chutnou pochoutkou, ale také skvělým přírodním zdrojem pro zlepšení metabolismu a podporu celkového zdraví. Mandle, kešu a para ořechy nabízejí různé výhody, a proto je dobré začlenit je do své stravy a těšit se z jejich pozitivních účinků. Vždy však pamatujte na vyváženou stravu, protože ani konzumace zdravých tuků by se neměla přehánět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru